Inlay, Onlay
Speciális tömés fajta a szuvas fog ellátására. A megfelelő előkészítés után a fogorvos egy pontos mintára készített fogbetétet helyez a fog előkészített részébe. Anyaga lehet aranyból, ez esetben a színeltérés látható, a legmagasabb minőség azonban bizonyos esetekben ellensúlyozza ezt.
Gyakrabban készül manapság inlay-onlay fogszínű porcelánból, cirkóniumból,vagy speciális műanyagból, így biztosítva a magas esztétikai elvárásokat.
Korona
Amennyiben a fog már olyan mértékben sérül, hogy kezelésére nem alkalmazható sem a tömés, sem a fogbetét a korona lehet a célravezető megoldás. Anyagát tekintve a legelterjedtebb típusok a kerámia és a cirkónium koronák.
Híd
A fogászatban a híd a keletkezett foghiány pótlására alkalmas. A fogászati híd felépítését tekintve fogkoronákból áll, melyek pillérek és póttagok lehetnek. A korona csak egy fogra kerül, míg a híd több fog pótlására nyújt teljes körű megoldást.
A hidat tartó pillérfogak lecsiszolása után fogtechnikus által készül el a kész fogmű ami a fogakra beragasztásra kerül.
Részleges kivehető fogpótlás
Azon páciensek számára akiknek már fogai jelentős része hiányzik fix fogpótlással nem oldható meg a teljes rágófelület restaurációja. Ilyenkor a meglévő fogakhoz, vagy rájuk elkészített fix fogpótláshoz rögzül a részleges kivehető fogpótlás.
Akkor készül, ha a megmaradt saját fogak száma ill. elhelyezkedése már nem teszi lehetővé a rögzített fix fogpótlás készítését, valamint ha nem kizárólag a fogakat, hanem a lesorvadt ínyt és csontot is pótolni kell
Teljes kivehető fogpótlás
Teljes foghiány esetén ha már egyetlen fog sem maradt a rögzítésre, teljes protézis készül.
Az ilyen fogpótlásokat a vákumhatás, a rágónyomás és a gravitáció tartja a helyén. Nagy körültekintést igénylő munka. A fogorvos,a páciens és a fogtechnikus sok türelmét és jó összhangját kívánó közös eredmény, mire a fogpótlás stabilizálásához szükséges összes anatómiai lehetőséget sikerül kihasználni.
Megszokása után a műfogsor teljesen sajáttá, testrésszé válik, hasonlóan mint a szemüveg.